Orijinal salt likitler ile sahte salt likit farkı

Orijinal Salt Likitler Nasıl Anlaşılır?

Dünya çapında 35 milyondan fazla insanın pod cihaz kullandığı bilinir. Türkiye’de de ciddi oranda pod mod kullanıcısı vardır. Durumun bu şekilde olması ise, orijinal salt likit çeşitleriyle birlikte sahte salt likitlerinde piyasaya sürüldüğünü ortaya çıkarmıştır.

Temel olarak sahte ve orijinal salt likitleri birbirinden ayıracağınız çok önemli farkların bulunduğunu belirtmek gerekir. Bundan sonraki süreçte bu konulara dikkat ettiğiniz takdirde sahte salt likit Antalya çeşitlerinden çok daha basit bir şekilde korunabilmeniz mümkündür.

Orijinal  Elektronik Sigara için Salt Likitler  ve Sahte Salt Likit Ayrımı

Sahte likit çeşitlerinin içeriğindeki maddeler, orijinal likit üreticilerinin etiketlerindeki içeriği tam olarak karşılamaz. Etiketteki içerikler eksik veya yanlış konsantrasyon üzerinden sağlanır. Bu tarz likit türleri sahte olarak adlandırılan likit türleri arasındadır.

Sahte likit türlerinin etiket üzerinde yer alan nikotin seviyesine de uygun olmadığı bilinir. Bu bakımdan bu türlerde daha az veya daha fazla nikotinin görülebilmesi söz konusu olacaktır. Dolayısıyla durumun bu şekilde olması kullanıcıların tam olarak istediği nikotin seviyesine ulaşmasına engel olur.

Ayrıca kullanıcı yüksek oranda nikotin seviyesine maruz kaldığından dolayı sağlığı bozulur. Yüksek nikotin oranından kaynaklı olarak hipertansiyon, titreme, nöbetler, taşikardi gibi çeşitli sorunların ortaya çıkması oldukça yüksek ihtimaller arasında bulunur.

Orijinal premium salt likitlerden farkı bunlar denilebilir. Bunlara ek olarak kullanıcı düşük nikotin seviyesine sahip olan bu türlerden verim alamadığını düşündüğü için gerçek sigaraya dönüş yapabilir.

Bu nedenlerden dolayı pod elektronik sigara marka ve modeli kadar likit seçimi yapılırken de kullanıcının bir hayli dikkatli davranması gerekecektir.

Orijinal Salt Likit Farkları Nelerdir?

Sıradan normal likitlerden orijinal salt likit çeşitlerini ayırt etmenize neden olacak bazı konuların varlığı mevcuttur. Bu kriterleri gündeme alarak bundan sonraki süreçte sahte likitle karşılaşma riskinin tamamen önüne geçebilirsiniz.

Elektronik sigara ile  pod cihaz  için tercih edilen farklı likit markalarını ayırt etmek gereklidir. Hatta pod cihazınız var ise mutlaka alacağınız  e sigara likiti için satıcıya sormanız yararınıza olacaktır.

Sahte Likit Coili Karartır:

Satın almış olduğunuz likit eğer 3 günlük süreç içinde coilin kararmasına neden oluyorsa, likitten şüphe etmeye başlayabilirsiniz. Özellikle coil kararması çok erken bir şekilde yaşanıyorsa ve yüksek watt değeri söz konusu değilse, satın almış olduğunuz likit türü sahtedir. Ayrıca bu soruna eşlik eden bir yanık kokusunun da olacağını belirtmek gerekir.

Orijinal Likit Holograma Sahiptir:

Orijinal salt likitleri ayırt etmenize neden olacak en önemli durumlardan biride hologramdır. Hologramlı likitlere yönelerek sahte likitlerin en iyi şekilde önüne geçme imkanı yaratmış olursunuz.

Şişedeki Oranlar:

Eğer aynı likit türünden birden fazla satın aldıysanız, likitlerin içeriğindeki oranların birbirinden farklı olduğunu rahat bir şekilde görebilirsiniz. Halbuki orijinal salt likit türlerinde bütün şişelerde aynı oranda likit bulunur. Şişeler arasında herhangi bir dengesizliğin görülmesi imkansızdır.

Yazı Fontu ve Büyüklüğü:

Orijinal salt likit türlerini ayırt etmek için diğer dikkat etmeniz gereken konu ise, şişenin üzerinde yer alan etiketteki yazı fontlarıdır. Üreticilerinin genel olarak fotokopi makinesi üzerinden bu etiketleri oluşturduğu bilinir.

Ayrıca yazı fontu ve büyüklüğüne yeterli özen gösterilmez. Eğer kalitesiz bir etiket kullanılmışsa ve etiketteki font farklı bir fontsa bu durumda likit türünün sahte olduğunu düşünmeye başlayabilirsiniz.

Tadı:

Sahte likit türlerinin diğer bir sorunu ise, her şişede tadın farklı olabilme ihtimalidir. Orijinal salt likit türlerinde bu tarz bir sorun kesinlikle görülmezken, sahte likitler kullanıcılardan böyle şikayetlerin duyulmasına neden olabiliyor.

Orijinal Salt Likitler

Bu tarz problemlerle karşı karşıya kalmamak için salt likit çeşitlerini güvenilir ve bildiğiniz yerlerden satın almanız doğru bir karar olacaktır. Bu sayede sahte likit çeşitlerinden korunarak yüzde yüz orijinal salt likit ürünlere daha iyi şartlar altında erişim sağlamış olursunuz.

Pod mod uyumlu salt likitler 30ml 50ml ve 35ml plastik şişeler içerisinde 35 mg ve 50mg nikotin oranı ile kullanıcının nikotine ihtiyaç duyabileceği kadar alması ön görülmektedir.  Salt nikotin oranı düşük ve  daha çok tercih edilen 30 ml salt  e likitlerdir.

Kullanıcılar likit markalarını göz önünde bulundurarak aldıkları likitleri salt olarak yani nikotin tuzu oranını pod sigara yardımı ile çekim yaptıklarında bir boğaz vurumu ile ölçümleyebilirler.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top