salt likit nedir farkları nelerdir

Salt Likit Nedir? Salt Likit Farkı Nedir?

Salt likit nedir? Elektronik  sigaralarda kullanılan buharlaşma sonucunda tüketilen bir e likit türüdür. Klasik likitlerden ayrılmasına neden olan çok sayıda farklı konu vardır. Bunlar arasında en belirgin olanı ise, içerisinde nikotin tuzu verilen maddenin bulunmasıdır.

Diğer likit çeşitlerinin içeriğinde ise baz likit türünün bulunduğu bilinmektedir.

Salt Likit Avantajları

Salt likit, gerçek sigara deneyimine en yakın deneyimin ortaya çıkmasına neden olan bir yapıya sahiptir. Bu bağlamda herhangi bir yapaylık hissi yaratmadan, kullanıcının memnun olacağı bir izlenim ortaya çıkar.

Daha yüksek bir nikotin seviyesi bulunan  bu tür az tüketildiği halde bile daha fazla doyuma neden olacak özel bir seçenektir.  Nikotin seviyesinin ise 25 ile 50 mg arasında değişkenlik gösterdiği bilinen durumlar arasında bulunur.

Bunların yanı sıra, diğer likit çeşitlerine göre çok daha yumuşak bir içim sunar. Bu nedenle tüketicilerin çoğunluklu olarak tercihleri arasına giriş yapmayı başarmış durumdadır.

Normal Likit İle Salt Likit Farkı

Salt likit farkı, bu alana yönelmek isteyen kullanıcıların aklında soru işareti oluşturan konulardan biridir. Geleneksel e-sigara likitlerinden farklı bir yapıya sahip olan bu tür, elektronik sigara dünyasına farklı ve yenilikçi bir soluk getirmeyi başarmıştır. Ayrıca eski likit türlerine nazaran çok daha güvenilir olduğundan dolayı bu alanda bir adım daha ön plana çıktığını belirtmek doğru olur.

Etkili Bir Seçenektir: Nikotin tuzu katkısı  bariz bir şekilde hissedilir. Bu sayede ufak bir cihaz üzerinden bile yoğun bir e-sigara deneyiminin yaşanmasına imkan tanır. Boğaz vurumu çok daha etkili olan bu likit türü, gerçek sigaradan ayrılmayacak etkilere sahiptir. Bu nedenle diğer likit türleri dikkate alındığında, boğaz vurumu açısından çok daha başarılı bir yere sahip olduğunu belirtmek doğru olacaktır.

Yoğun Aroma Sunar: Salt likit özellikle yoğun bir aroma arayan kullanıcılar için ideal bir yapıya sahiptir. Diğer likit çeşitlerinden farklı olarak, az bir kullanımda bile daha iyi bir deneyime neden olur. Bu nedenle tercihini bu yönde kullanmak isteyenler için ayrı bir yeri bulunur.

Çeşit Oranı Fazladır: Zengin bir çeşitliliğin bulunduğunu belirtmek gerekir. Kullanıcıya daha iyi bir seçme özgürlüğü tanıyan bu olanak sayesinde, kullanıcılar istedikleri türlerdeki aromaları sorunsuz bir şekilde bulabilirler. Bu bakımdan diğer seçenekler düşünüldüğünde çok daha iyi bir konuma sahip durumdadır.

Uzun Ömrü Vardır: Baz nikotin ile  kıyaslandığında çok daha uzun bir raf ömrü vardır. Durumun bu şekilde olması ise uzun bir süre boyunca bozulmadan depolarda sorunsuz bir şekilde muhafaza edilebileceği anlamına gelir.

Yeni Nesil Cihazlarla Çalışır: Salt likitleri kullanabilmek için yeni nesil pod mod e-sigara cihazlarına ihtiyaç vardır. Bu cihazlar eski e-sigara modellerine göre çok daha güvenilir cihazlardır. Likitin akmasını önleyecek bir sisteme sahip olan bu tarz cihazlarda bu sayede bozulmaya karşı önlem alınmıştır.

Eski tip cihazlarda ise likit sızıntılarını önleyebilecek herhangi bir sistem geliştirilmediğinden dolayı, cihaz bozulmaları sık bir şekilde görülür. Bunun yanında kullanıcı açısından da bu durum pek çok sorunun meydana gelmesine neden olmaktaydı.

Şimdilerde salt likit ve pod mod e sigara cihazları sayesinde bu sorun tamamen kökten çözülmüş durumdadır.

Salt Likitlerin İçeriği

Salt likit çeşitleri içerisinde yoğun bir buhar kullanmak yerine, çok az buhar üzerinden daha fazla buhar alarak kullanım sağlanabilir. Nikotin reseptörleri kana hızlı bir şekilde karışarak ihtiyacın giderilmesine neden olur. İçeriğinde ise sitrik asit, benzoik asit gibi çeşitli türler kullanılmıştır.

Bu asitlerin tütün yapraklarında aynı şekilde olduğu bilinen durumlar arasında bulunur. Diğer nikotin türlerinin içiminin sert ve boğaz yakan türden olduğu bilinir. Ancak salt likitte bu tarz sorunların önüne geçilmiş olup, daha az likit üzerinden çok daha iyi bir kullanıcı deneyiminin ortaya çıkması sağlanmıştır. Durumun bu şekilde olması ise, kullanıcıların bu alanı daha fazla tercih etmesine imkan sağlar.

İnsomnia Freeze Salt Likit, Salt likit nedir?
İnsomnia Freeze Salt Likit Salt likit nedir?

Salt nikotin likit kullanılırken, düşük değerler üzerinde yüksek watlara çıkış yapılmadan kullanılması doğru olacaktır. Durumun bu şekilde olması yüksek oranda nikotinin kana karışmasına imkan sağlarken, büyük zararların görülmesi kaçınılmaz bir konu haline gelebilir. Bu nedenle  etkileri düşünülerek düşük ohmlarda likit kullanılması tavsiye edilmektedir.

Salt Likit Satın Alırken Dikkat Edilecekler

Yeni nesil pod mod e-sigara modellerinde tercih edilen salt likit çeşitleri Antalya, kullanıcıların oldukça memnun kalacağı bir e-sigara deneyiminin ortaya çıkmasına imkan sağlıyor.

Günden güne daha fazla talep edilen bir yöne sahip olan bu likit çeşitleri, kendi içinde pek çok avantaja sahip oluşuyla kulaktan kulağa yayılmaya devam etmektedir.

Özellikle kullanıcılar salt likit satın al butonuna tıklamadan  hemen önce hangi özelliklere göre  alacağı merak ediyor. Bazı durumlara dikkat ederek  bu gibi alışverişin tam olarak beklenen gibi sonuçlanması sağlanmış olur. Ancak temel olarak kullanıcıların bu konulara karşı dikkatli davranması gerekecektir.

İlk olarak dikkat edilmesi gereken konu alınacak olan  cihaza uygun olup olmadığıdır. Pod mod e-sigara cihazına yüzde yüz uyumlu olan bir  çeşidinin belirlenmesi oldukça önemli bir konudur. Bu konuya dikkat ettikten hemen sonra, diğer dikkat kesilmeniz gereken durumlardan biride nikotin miktarı olacaktır.

Nikotin miktarını ise kendi kullanımınıza bağlı olarak sınırlandırmanız gerekir. Bu bakımdan slikitlerin çeşitli nikotin miktarları üzerinden satışa sunulduğunu belirtmek gerekir. Sigara bağımlılığına bağlı olarak nikotin seviyesi konusunda herhangi bir seçim yapmanız doğru olur.

Uzun bir dönemden beri yoğun bir şekilde sigara tüketiyorsanız, bu durumda daha yüksek nikotin oranına sahip olan  likitlerden birinde karar kılmanız daha uygun olacaktır.

Günlük olarak sigara kullanım oranınız biraz daha düşük durumdaysa bu durumda nikotin oranı daha az olan çeşitlere yönelmeniz mantıklı bir seçim olacaktır.

Düşük nikotin seviyesinde bulunan çeşitlerden başlangıç yaparak, daha sonraki aşamada daha yüksek nikotin seviyesi bulunan  likitlere yönelim sağlayabilirsiniz. Oldukça önemli bir konu olduğundan dolayı nikotin seviyesi belirlenirken sıkı bir düşünme aşamasından geçilmesi lazımdır.

3 mg’lik likit türü 20mg’lik salt nikotine eşit durumdadır. 6 mg değerde ise 30 mglere kadar nikotin sağlanırken, 9 mg ve üzerindeki likitlerin 40 mglere kadar nikotin oranı sağlanır.

Özetle Salt Likit Nedir?

Salt likit nedir? sorusuna tam olarak bu şekilde cevap vermek mümkün olurken, salt likiti tercih etmenizi gerektiren pek çok durumun olduğunu belirtmek lazımdır. Serbest bazlı likit türleri boğazda yanma, sert içim, düşük buhar kalitesi, düşük nikotin gibi çeşitli olumsuz yönlere sahiptir.

Salt likit türlerinde ise bu tarz olumsuz durumların hiçbiri yaşanmamakta olup, kullanıcıya benzersiz bir sigara deneyimi imkanı sunar. Ayrıca yeni nesil pod mod e-sigara türleri sayesinde çok daha güvenilir bir şekilde e-sigara kullanmaya imkan tanımaktadır.

Bunlara ek olarak çeşit fazlalığı ve yoğun bir aroma yapısı salt likite yönelmek için en büyük nedenler arasında bulunur.

Elektronik sigara likitler tuz olarak nikotin ihtiyacınızı karşılamaktadır. Elektronik sigara kullanıcıları pod mod e cihazlarda baz aldığı sigaraya en yakın nikotin tuz oranıdır. Sitemizden orijinal likit markaları bulunmaktadır.

Salt likit nedir? özellikleri avantajları satın alırken  dikkat edilmesi gerekenler içeriği normal likitlerden farkı  nelerdir aktardık.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top